FETÖ elebaşı Gülen’i kim kaçırdı?

İşte o yazı;

Şimdi buna bugünlerde sosyal medyaya yansıyan bir skandal daha eklendi:

“FETÖ Elebaşı Gülen, Pensilvanya’daki kamptan kaçırıldı…”
CIA’nin koruması altındaki merkezde bu nasıl olur demeyin… Kendi ülkesine ihanet eden bir yapıda her şey mümkün. Bu da o yapının bir operasyonu… Daha önce başlayan ve “Örgüte kim hakim olacak ve kim yönetecek?” kavgasında gelinen son nokta bu.
İşin bir tarafında FETÖ lideri Gülen’in özel kalemi denilen Cevdet Türkyolu, “Baş Yüceler Heyeti” üyeleri Mustafa Özcan, Barbaros Karakurt, Adil Öksöz hatta son heyet üyesi yapılan Ekrem Dumanlı var, diğer tarafında ise örgütün tabanında ciddi karşılığı olan ama liderlik vasfı zayıf olduğu söylenen Osman Şimşek ve “mollalar” denilen heyet üyeleri var. Şimşek daha önce Pensilvanya’da dövülerek kovulan bir isim… Bu grup uzun zamandır Mustafa Özcan’a muhalefet ediyor.
Pensilvanya’da bu muhalefet yükselince, Özcan rahatsız olmuş ve kaçırılma operasyonu başlamış… Dahası, Mustafa Özcan Pensilvanya’daki FETÖ kampının bütün maddi kaynaklarını kesmiş.
Kaçırılma olayını duyuran da sıradan biri değil, FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni olduğu söylenen Ebuseleme Gülen. Ebuseleme, Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in oğlu ve aynı zamanda örgütün diğer önemli ismi, FETÖ’nün “Yargı İmamı” Osman Karakuş’un da damadı.
Çektiği kısa videoya, “Ben varım” diye başlıyor ve Pensilvanya’daki kampın girişini göstererek şöyle diyordu:
“Hocaefendiyi de kaçırdılar, hocamız yok artık.”
Peki ne oldu da FETÖ elebaşı Gülen’i yine örgüt içinden birileri kaçırdı?
Her şey çok açık aslında. Birkaç yıldır örgüt içindeki güçler arasında gizli bir iktidar savaşı vardı ve ne zaman açığa çıkacağı ve patlayacağı bekleniyordu. Fitili ateşleyen, örgütü ele geçirdiği ve tek hakim haline geldiği bilinen Mustafa Özcan’ın “böcek operasyonu” oldu.
Özcan bu böcekler sayesinde Gülen’i kendisi aleyhine çevirmeye çalışan bir kısım “molla”nın doldurduğunu öğrenince harekece geçiyor ve Gülen’i kaçırtıyor. Çünkü korkuyor, FETÖ Elebaşı Gülen, “Darbeyi Özcan yaptırdı” dese ortalık karışır ve işi biter.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x